קורס הכשרת מנהלים

בעידן הנוכחי – להיות מנהל פירושו להיות אדם ברוך-כישרונות ותכונות אישיות ברמה גבוהה במיוחד, וזאת על מנת לדעת לנהל אנשים, לדאוג לרווחתם האישית והמקצועית, להוביל משימות ולהיות אחראי על תקציבים ומשאבים רבים. אלא שבניגוד לתחומים אחרים, כדי ליהנות מנהל לא צריך כישרון מולד או יכולות בלתי רגילות. קורס הכשרת מנהלים מאפשר ללמוד את רזי הניהול, תוך פיתוח של העצמה אישית להוביל אנשים ומשימות בביטחון ובקור רוח. כיום, קורסי הכשרת מנהלים נחשבים לפופולריים מאוד עבור מי שרואה את עצמו מתקדם בקריירה אל עבר תפקידי ניהול בכירים במטרה להביא את עצמו לנקודת השפעה, אתגר ותנאי עבודה טובים יותר.

למי מתאימות תוכניות של הכשרות מנהלים?

ישנם כמה קהלי יעד לתוכניות של הכשרת מנהלים, זאת על פי ההחלטה של הארגון או החברה. קהל יעד אחד הוא עובדים שעומדים להיות מקודמים בחברה – הם יגיעו לקורס על מנת לקבל את כלי הניהול המתקדמים והעכשוויים ביותר שיעזרו להם בהמשך הדרך כמנהלים מן המניין בארגון. קהל יעד נוסף הוא מועמדים לתפקידי ניהול שיש כוונה ורצון לבחון את רצינותם ואת ההתמודדות שלהם בקורס שכזה, והמינוי שלהם לבסוף יהיה תלוי בהישגיהם. קהל יעד אחר יהיה אנשים שניגשים לקורס כזה מיוזמתם ורצונם החופשי על מנת להוסיף לקורות החיים שלהם נתון נוסף וחשוב שישתלב עם שאר הנתונים אודותיהם, או שברצונם להגיש קורות חיים לתפקידים ניהוליים.

סוגים שונים של תוכניות להכשרת מנהלים בארגונים

מכיוון שהמנהל הופך להיות דמות רבת אשכולות עם כניסתו לתפקיד, חשוב להתאים בין סוג ההכשרה שלו לבין העיסוק העתידי. להלן הסוגים השונים של הכשרות למנהלים –

  • פיתוח אישי – התבססות על תכונותיו של המנהל, על הידע האקדמי שלו ועל הניסיון התעסוקתי שצבר עם הזמן. התוכנית משלבת תכנים מעולמות עסקיים שונים ובהשתתפות מנהלים מחברות שונות מהתעשייה, מה שמאפשר שיח רחב במגוון של נושאים. מטרת קורס מסוג זה היא לפתח ולעצים את המנהל כאדם, מה שישליך לבסוף על יכולותיו לטפח אנשים, להניע תהליכים ולהגיע לכדי מימוש הפוטנציאל שלו.
  • פיתוח ארגוני ו/או עסקי – קורסי הכשרת מנהלים מאותה החברה, כך שיש התמקדות בתחום העניין העסקי של החברה והתאמה מירבית ליומיום והשגרה של המנהל. הקורס עוסק במתן כלים מקצועיים מתקדמים על מנת לשפר ולייעל את התהליכים השונים שהמנהל מתמודד איתם.
  • פיתוח גלובלי – העמדתה של החדשנות הישראלית במרכז הבמה ושימוש בחוזקות אלה על מנת לתת כלים מקומיים ובינלאומיים למנהלים בכל רחבי העולם לחשוב בצורה פורצת דרך, חדשנית, עדכנית וכזאת שיוצאת מהקופסה.

תוכניות ההכשרה של להב

להב מובילה את תחום הכשרת המנהלים בישראל כבר למעלה מ-50 שנה, ומצמיחה מנהלים מוכשרים לכלל הענפים בישראל ובעולם. תוכניות ההכשרה של להב מתכתבות עם ההווה והעתיד גם יחד, ובתוכנית פועלים למעלה מ-150 מרצים מן השורה הראשונה בישראל ובעולם, המהווים את חוד החנית בעולם הניהול והתעשייה. בהתאם לכך – איכות התוכניות והערך המתקבל מהן גבוה ומעשי. חוויית הלמידה הייחודית של להב מתחילה עוד משלב הרישום ועד לסיום התוכנית, כשלאורך כל הדרך עומד לרשותכם צוות שמלווה אתכם בזמן המפגשים ואחריהם. במקביל, אנו שמים דגש להכרות בין המשתתפים ולנטוורקינג ביחד עם כיבוד קל, מה שמאפשר לתלמידים ליצור קשרי עבודה וליהנות מהפריה הדדית.

איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס?

בסיום קורס הכשרת מנהלים של להב מקבלים תעודה מטעם בית הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב. התעודה מקנה לבוגרים את החותמת לכך שרכשו את הידע והכלים היישומיים הטובים ביותר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גלילה לראש העמוד