רוצים לעבוד בהייטק? עופר אלשיך בטיפים לראיון העבודה

לעבוד בהייטק

רוצים לעבוד בהייטק? עופר אלשיך נותן טיפים לראיון העבודה

 לעבוד בהייטק בישראל נחשבת לאחת מהעבודות מהאיכותיות ופורצות הדרך בעולם, לצד מדינות כגון ארה"ב, גרמניה, יפן ואף סין, שהפכה לשחקנית מרכזית בתעשיית ההייטק העולמית בשנים האחרונות. חברות הייטק, חברות תוכנה וסטארטאפים רבים שמקורם בישראל עוסקות ביצוא יומיומי של טכנולוגיות ויכולות שהומצאו כאן בארץ הקודם, חלקם כידוע אף נמכרות לתאגידי ענק כמו גוגל, פייסבוק מייקרוסופט ועוד.

הפקולטות השונות במוסדות הלימוד האקדמאי בישראל נהנות מביקוש רב ללימודי הייטק כגון הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, מדעי המתמטיקה, חומרה ופיתוח והבוגרים משתלבים באופן טבעי בתעשייה המקומית בחברות ההייטק השונות הפרוסות במספר מוקדים בישראל כגון הרצליה, תל אביב, קריית גת, גוש תפן ועוד.

על מנת להתקבל לעבודה בהייטק נדרשים המועמדים להציג גליון ציונים, לעמוד במבחני התאמה ולעבור מספר ראיונות עבודה. אז איך עוברים ראיון עבודה בחברת הייטק אם רק עתה סיימתם לימודים ואין לכם עדיין נסיון בתחום? איך תצליחו לגבור על מועמדים אחרים בעלי נסיון ולהתקבל למשרת חלומתכם ללא שום נסיון מוקדם?

עופר אלשיך, סמנכ"ל בקבוצת סלע העוסקת בהדרכות וקורסים בתחום הייטק, מציין כי על ידי הדגשת היכולות האישיות והאמביציה הרבה שלכם הן בקורות החיים והן בראיון העבודה – הם אלו שיעזרו לכם לגבור על מועמדים בעלי נסיון.

עופר אלשיך מוסיף ואומר כי מעבר לכל הפרטים האישיים שעליכם לציין בקורות החיים, עליכם לתת דגש לאמביציה הגבוהה ויכולות הלמידה האישיות, ככלים שיהפכו אתכם לעדיפים אפילו על מועמדים בעלי נסיון בתחום.

ואכן יש לציין, כי מעבר לדבריו של עופר אלשיך, ישנה מגמה התופסת תאוצה בשנים האחרונות של "ריענון מוחות" בחברות ההייטק השונות, מגמה זו דוגלת בגיוס של מועמדים חסרי נסיון אך מבריקים ובעלי נתונים גבוהים, והצבתם בצוותי עבודה לצד אנשי תוכנה ופיתוח בעלי נסיון רב, וזאת על מנת לייצר אינטגרציה חכמה בין שני כוחות אלו שמשמעותה בפועל היא שילובם של רעיונות חדשניים לצד ישום והטמעה מהירים שלהם בארגון ובמוצרים השונים שהחברה מייצרת בעולם התוכנה ואף בעולמות החומרה והסייבר.

לדברי עופר אלשיך, אסור לתת לחוסר נסיון להשפיע על נסיונות ההשתלבות בחברת הייטק ולמצוא קריירה משגשגת ואין להירתע מלהגיע אל המשרה בה תמיד חשקתם. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גלילה לראש העמוד